17 YIL

 

Kategoriler

ÖDEME - TESLİMAT - İADE

Serraada sitemizden alışveriş yapabilmeniz için sepet toplamınız en az 50 TL. olmalıdır.

ÖDEME SEÇENEKLERİ:

1. Kredi Kartı ile Ödeme

Sitemizden yapacağınız tek çekim alışverişlerinizde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz.
Taksitle yapacağınız alışverişlerde ise aşağıdaki kredi kartları geçerlidir:
Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve Paraf

2) Havale/EFT ile Ödeme:

* Serraada’dan yapacağınız alışverişlerde ödemeyi dilerseniz Havale/EFT yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.


* Ödeme için havale/eft seçeneğini tercih ettiyseniz, havale/eft ’yi banka hesaplarımıza göndermeniz ve havale/eft açıklama kısmına sipariş numaranızı ve adınızı soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir.Siparişinizin hızlı sonuçlanması için, ödeme sonrasında sipariş detay sayfasına girerek "Ödemeyi Yaptım" linki ile bizi haberdar edebilirsiniz.Bu işlemi yapmadığınız durumlardaki gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.Havale/eft ödeme seçeneği ile yapılan siparişlerde 1 gün (24 SAAT) içinde ödeme yapılmadığı takdirde, siparişiniz sistemden silinir.

* Eft/havale ile yapılan ödemelerde her türlü masraf alıcıya aittir. Hesabımıza geçen net tutarın sipariş toplamınız olmasına lütfen ödeme yaparken dikkat ediniz.

 

BANKA:         KUVEYT TÜRK A.Ş.

 

ŞUBE:              TÜMSAN SANAYİ - 260

 

HESAP ADI:      RABİA ADAOĞULLARI SERRAADA TİCARET

 

TL HESAP NO:  93708149-1

 

TL IBAN NO:    TR87 0020 5000 0937 0814 9000 01

 

 

3) KAPIDA ÖDEME SİSTEMİNİ KULLANMIYORUZ.

 

TESLİMAT BİLGİLERİ:

* www.serraada.com dan yaptığınız alışverişlerde siparişiniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına 4 iş günü içinde siparişiniz sırasında vermiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmek üzere teslim edilir. 4 iş günü size teslimat süresi değil, siparişinizin kargo şirketine teslim edilme süresidir.Lütfen bu durum dikkatinizden kaçmasın.Ayrıca resmi tatillerin olduğu dönemlerde kargo şirketine teslim süresi 7 iş günüdür.

* Siparişinizin durumunu, sipariş takibi sayfasından inceleyebilirsiniz. 

* Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar,resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.

* Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin, kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında, 48 saat içinde elinizde olması beklenmektedir. Bu süre sonunda siparişiniz elinize ulaşmazsa, iletişim formu’nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

* Siparişlerinizi teslim almadan önce kesinlikle ürününüzü kontrol ediniz. Ürünlerinizi kontrol ettikten sonra teslim alınız.
Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak, paketi teslim almayınız ve www.serraada.com yetkilisi ile iletişime geçiniz.
Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

* Kesinlikle elden teslimat yoktur. Lütfen teklif etmeyiniz.


KARGO TAKİBİ :

* Kargo takip bilgileri, siparişinizin kargoya verildiği gün, gece sisteme girilmektedir. Lütfen kargo bilgilerinin sisteme girilmesinden sonra kargolarınızı takip etmeyi unutmayın. Kargo firmaları sizi adreste bulamazlarsa, aynı adrese tekrar kesinlikle getirmiyorlar. Bu durumda kargo paketinizi, size getiren şubeden 2 gün içinde almak zorundasınız. Aksi takdirde kargonuz iade olarak firmamıza döner.

 * Kargo takibinin sorumluluğu alıcıya aittir.

İADE BİLGİLERİ:

Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini Serraada’ya bildirmesi gerekmektedir. Serraada, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Ürün, Serraada’ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir. Aksi takdire KDV ve diğer yasal yükümlülükler düşecektir.

* Ürünlerden memnun kalmadığınız takdirde cayma hakkınızı kullanıp, 14 gün içinde tarafımıza bildirerek iade edebilirsiniz.

* Cayma hakkının şartları satış sözleşmesinde belirtilmiştir. Bu durumlar dışında cayma hakkı kullanılamaz.

* Cayma hakkı dışındaki ürün değiştirme ve iade durumlarında kargo ücreti gidiş - dönüş alıcıya aittir.

* Cayma hakkı veya cayma hakkı dışındaki durumlardaki en önemli şart, ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olmasıdır. Aksi takdirde bu haklarınızdan faydalanamazsınız.

* İade Adresi:

YURT İÇİ KARGO

UNKAPANI ŞUBESİ

Şirket Adı : SERRAADA TİCARET

Müşteri Numarası: 417472196

 

* İadelerde mutlaka irsaliyeli faturanın gönderilmesi gerekmektedir.

* İade ve değişimlerde farklı bir kargo firması kullanıldığı takdirde, kargo ücreti alıcıya aittir. Aksi bir durumda kargo paketi kabul edilmeyecektir.

* İptal edilen siparişlerinizde; eğer kredi kartı iadesi gerçekleştirilecek ise; kredi kartı işlemleri yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içerisinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Bize ulaşan iade talepleri 48 saat içerisinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise bankanız tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

*Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür, Serraada.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiş olup, tarafımızca bankanıza müdahale edemeyiz.

* Havale/Eft ile yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

 

FATURA GÖNDERİMİ:

* Tüm verilen siparişler; irsaliyeli faturaları ile birlikte, kargo firmasına teslim edilir.

* İrsaliyeli faturasız hiç bir ürün kargo firmasına teslim edilemez ve sevk işlemi yapılamaz.

* İrsaliyeli faturaların 1. nüshası kargo paketinin içine, 2 nüshası hazırlanan kargo poşetlerine dışarıdan görünecek şekilde, poşet cebine yapıştırılır.

* Kolilerde ise, irsaliyeli faturaların 2. nüshası koli dışına, kargo jelatini ile yapıştırılır. 1. nüsha ise kargo paketinin içine konulur.

 


YURT DIŞI GÖNDERİLER:

* Yurt dışı gönderiler PTT Kargo veya YURTİÇİ KARGO aracılığı ile yapılmaktadır. Yurt dışı gönderilerde kargo ücreti alıcıya aittir ve sipariş ödemesi ile birlikte peşin alınır.

* Yurt dışı siparişleri 5 iş günü içinde hazırlanıp kargo şirketine teslim edilir.Resmi tatil dönemlerinde bu süre 10 iş gününe çıkar.

* Yurt dışı siparişlerde KREDİ KARTI veya WESTERN UNION ile ödeme yapabilirsiniz.

* Yurt dışı gönderilerde alıcının bulunduğu ülkede gümrük mevzuatından alıcı sorumludur. Gümrükle ilgili işlemler alıcının sorumluluğunda olup, www.serraada.com un herhangi bir yükümlülüğü yoktur.

* Yurt dışı gönderilerde bizim hatamız dışındaki iade taleplerinde kargo ücreti alıcıya aittir. Sipariş verildiği anda bu işlem kabul edilmiş sayılır. Yurt dışı gönderilerde değişim yapmıyoruz.