17 YIL

 

Kategoriler

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

GARANTİ KOŞULLARI :

Tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece, üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizayn / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


ÜRÜN İADE KOŞULLARI :

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

İADE BİLGİLERİ:

Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini Serraada’ya bildirmesi gerekmektedir. Serraada, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Ürün, Serraada’ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir. Aksi takdire KDV ve diğer yasal yükümlülükler düşecektir.

* Ürünlerden memnun kalmadığınız takdirde cayma hakkınızı kullanıp, 14 gün içinde tarafımıza bildirerek iade edebilirsiniz.

* Cayma hakkının şartları satış sözleşmesinde belirtilmiştir. Bu durumlar dışında cayma hakkı kullanılamaz.

* Cayma hakkı dışındaki ürün değiştirme ve iade durumlarında kargo ücreti gidiş - dönüş alıcıya aittir.

* Cayma hakkı veya cayma hakkı dışındaki durumlardaki en önemli şart, ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olmasıdır. Aksi takdirde bu haklarınızdan faydalanamazsınız.

* İade Adresi:

YURTİÇİ KARGO - UNKAPANI Şubesi

Alıcı : SERRAADA TİCARET

Müşteri Numarası: 417472196

* İadelerde mutlaka irsaliyeli faturanın gönderilmesi gerekmektedir.

* İade ve değişimlerde farklı bir kargo firması kullanıldığı takdirde, kargo ücreti alıcıya aittir. Aksi bir durumda kargo paketi kabul edilmeyecektir.

* İptal edilen siparişlerinizde; eğer kredi kartı iadesi gerçekleştirilecek ise; kredi kartı işlemleri yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içerisinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Bize ulaşan iade talepleri 48 saat içerisinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise bankanız tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

*Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür, Serraada.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiş olup, tarafımızca bankanıza müdahale edemeyiz.

* Havale/Eft ile yapmış olduğunuz işlemlerin para iadeleri ise 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.